Z Poszukiwania Zaginionej Szkoły cz I
Z Poszukiwania Zaginionej Szkoły

Czyli:

„- Dzień dobry. Chciałbym wynająć szkołę.-
 - Jaką salę?-
 - Eee…Szkołę…-
 - CAŁA?! -”
   
       Ten krótki cytat obrazuje mniej więcej podejście z którym spotkałem się w 90 % Krakowskich szkół.
   W cyklu krótkich artykułów postaram się zaprezentować dlaczego szkoła jest taka ważna, dlaczego konwenty są w nich organizowane oraz przytoczę problemy z którymi się zderzyłem.

„ - Po co panu tyle tych sal?-
   - Uczestnicy muszą gdzieś spać.- ”

       Dlaczego budynek szkolny jest tak istotny? Najprostsza odpowiedź to taka że konwent gdzieś musi się odbywać. Ogólnie najważniejszymi „czynnikami konwentowymi” są ludzie, szkoła, sprzęt. O ile można polemizować nad kolejnością tych dwóch ostatnich to nic nie zastąpi dobrych i odpowiedzialnych orgów, helperów i prowadzących. Skupmy się jednak na szkole.
   W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost ilości uczestników jak również ich oczekiwań względem organizatorów. Spora część konwentów, jeśli nie zdecydowana większość wprowadziła wejścia tylko i wyłącznie za rezerwacją. Teoretycznie ma to na celu ograniczenie ścisku, w praktyce bywa różnie.
   Konwenty zaczynają odbywać się w coraz większych i nowocześniejszych szkołach. Coraz częściej słyszę o uczestnikach i prowadzących którzy zgubili się na terenie szkoły.
Co do waszych oczekiwań to staramy się sprostać nawet tym najdziwniejszym czego przykładem może być ta konwersacja:

JA <ze łzami szczęścia w oczach>:
– Znalazłem rewelacyjną szkołę! Duża, ma trzy sale gimnastyczne, dobry dojazd i co najważniejsze… Dyrekcja chce współpracować!”
NATAN:
– Hmmm… Nie ma terenów zielonych.-

       Jak widać na powyższym przykładzie, trudno wszystkich zadowolić a mainorga w szczególności Mrugnięcie Jak więc znaleźć idealną szkołę? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Nie da się tego zrobić. Ideał powinien być blisko dworca/centrum, mieć dwie duże sale gimnastyczne, sporą ilość sal w miarę możliwości prysznice i do tego by dyrekcja wyraziła zgodę. W okolicach rynku są stare i małe szkoły a znaleźć porozumienie z dyrekcją też nie jest łatwo.
       Dlaczego więc organizować w szkole? Po pierwsze bo są jako tako przystosowane do sporej ilości ludzi, również pod względem przepisów BHP czy sanitarnych. Po drugie o wiele łatwiej znaleźć i wypisać szkoły w mieście niż poszukiwać innych możliwości wynajmu. Po trzecie: bo posiadają duże sale a mianowicie gimnastyczne. Po czwarte i ostatnie… Z przyzwyczajenia. Większość dużych konwentów odbywała się po szkołach, a zdobyte wcześniej doświadczenie odnośnie organizacji dotyczą tego typu budynku. Czy to dobrze czy źle, że konwenty odbywają się w szkołach pozostawiam już wam do rozpatrzenia.


Straszliwą zbrodnię dodania tego wpisu popełnił Kuroneko, a było to w dniu 10.5.2009 o 15:40.
Menu
NATblog
Odwiedzin:
Online: